Три лица се здобиле со полесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 17:30 часот.

Од полицијата информираат дека сообраќајката е регистрирана на крстосницата од бул.,,8-ми Септември“ и сервисната улица кон хотел ,,Александар Палас“. Истата се случила меѓу „Опел корса“ и ,,Рено“ со скопски регистарски ознаки.

-А.И. ,Ш.И,. и В.И се здобиле со телесни повреди и се пренесени во Ургентен центар –Скопје, информираат од МВР.

Во сообраќајната несреќа е причинета материјална штета од околу 150.000 денари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.