На Граничниот премин „Табановце“ приведени се С.У.(50), С.Ш.(55) и М.Ј.(35), сите од Србија, поради постоење основано сомнение дека поседуваат фалсификувани ПЦР тестови.

Лицата се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.