Три лица физички биле нападнати вчеравечер во казино во Крива Паланка.

– На 23.09.2021 во 22.06 часот во ОВР Крива Паланка З.А. (33) од село Страцин кратовско пријавил дека во казино во Крива Паланка, тој и неговите пријатели С.М.(30) и М.М. биле физички нападнати од страна на повеќе лица, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.