Трагите од престрелката во хотелот „Александар Палас“ што се случи половина час по полноќ водат до Арачиново, дознава Алсат М.

Според извори на телевизијата, во атарот на Арачиново било пронајдено опожарено возило „фолсваген туарег“, во кое имало две автоматски пушки и за кое се претпоставува дека е возилото со кое избегале напаѓачите.


Целиоте текст ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.