Маж на возраст од 58-години утрово околу 2 часот загинал во Струга.

Тој паднал не незаградената тераса од својот дом и починал поради тешките повреди.

Надлежните извршиле увид и не констатирале траги на насилство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.