Човек го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи вечерва на излезот од Охрид на магистралниот пат кон Битола.

Според првичните информации, повозрасно лице бил прегазено од моторно возило „Ауди” со охридски регистарски таблички на коловозот кај село Лескоец, што се наоѓа на самиот излез од Охрид кон Ресен и Битола.

Полицијата го потврди случајот, на местото се врши увид што треба да ги утврди причините за несреќата, а повеќе информации од СВР најавија за утрешниот ден, пренесува МИА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.