Вчера попладне било пријавено дека во с. Шупљи камен – кумановско, 15 годишник од с. Љубодраг, влегол во вода од ископ на сепарација на реката Пчиња и починал.

Од страна на полициски службеници и граѓани телото било пронајдено и извадено.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.