Трагедија викендов во Кочани- маж падна од покривот на својата куќа и почина.

МВР информира дека во полициската станица Кочани било пријавено дека 63-годишниот Ј.А. од Кочани, при изведување градежни работи на кровот од неговата семејна куќа на улицата „Ѓорче Петров“ во Кочани, паднал и починал.

Лекар од Итна медицинска помош Кочани констатирал смрт.

Телото е предадено на семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.