Скопјанка на возраст од околу 50 години починала, откако во алкохолизирана состојба паднала во тенџере со врела зимница.

Според информациите на Скопје Инфо, таа пред неколку дена, со сериозни изгореници по целото тело била хоспитализирана во скопската градска болница „Св. Наум Охридски“.

За жал, по неколку дена, подлегнала на повредите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.