Во саботата вечер, околу 21 часот, во Полициска станица Струга било пријавено дека на магистралниот пат во близина на Граничен премин Ќафасан, полициски службеници пронашле торба со марихуана.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Струга. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.