Скопјанецот М.Г. вчера во СВР Скопје пријавил дека од дома заминала неговата ќерка М.Х.(16), која претходно повеќе пати го напуштала домот, а според пријавеното е заедно со нејзиното момче.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.