На 30.11.2019 околу 12:20 часот А.Џ.(50) од Скопје пријавил дека од домот заминала неговата ќерка В.Џ (15), која и претходно повеќе пати се оддалечувала од домот и била враќана.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.