Вчера околу 15 часот во Полициската станица Центар, А.П. (47) од Скопје пријавила дека во петокот вечер во угостителски објект на улица „Костурски Херои“, нејзината 15-годишна ќерка била физички нападната од две малолетнички, што ги познавала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.