Во текот на вчерашниот ден во Полициската станица Аеродром, Д.Р. (42) од Скопје пријавил дека во саботата околу 19 часот на булевар „Видое Смилески-Бато“, скопско Ново Лисиче, неговата 16 – годишна ќерка била касната од куче скитник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.