Вчера во 15:00 часот во Полициска станица Карпош било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје се оддалечила нивна штитеничка.

Станува збор за М.Е.(17), која претходно во неколку наврати се оддалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.