Вчераутро во Полициска станица Кичево, било пријавено дека во средно училиште дошло до физичка пресметка помеѓу 17- годишник од с. Преглово и 15 – годишник од с. Пласница поради меѓусебно нетрпение, во која биле употребени и метални предмети, а со повреда се здобил 17-годишник кој се обидел да ги раздели.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.