На 23.09.2022 во 21:47 часот во Полициска станица Аеродром, Л.Т.(18) и И.Б.(19), двајцата од Скопје, пријавиле дека во 21:40 часот на автобуска постојка на подрачјето на Аеродром биле физички нападнати од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.