На 26.03.2022 околу 16:00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Јоска Јорданоски“ во Прилеп возило удрило во велосипед управуван од Д.С.(19) од Прилеп.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот Д.С., констатирани во Општата болница Прилеп.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.