Четиринаесетгодишно момче денеска паднало од објект на поранешен „Жито-мел“ во Куманово и се здобило со тешки телесни повреди, информираше кумановската полиција.

Случајот кај нив го пријавил лекар од болницата во 15 часот кој кажал дека момчето, родено 2005 година, паднало од зграда од поранешната фабрика, лоцирана во центарот на Куманово.
Поради сеиозноста на повредите момчето е пренесено на лекување на клиника во Скопје.

Објектите на поранешниот мелнички комбинат со години се запуштени и многу често се случуваат пожари во некои од нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.