Деветнаесет годишно момче вчера било физички нападнато во автобус на ЈСП.

На 03.12.2021 во 17.40 часот било пријавено дека во автобус бр.41 на ЈСП, кој се движел на релација Скопје–Драчево, кај раскрсницата за с.Батинци, В.Ф.(19) од с.Палиград бил физички нападнат од четири лица на возраст од околу 20 години, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.