Синоќа околу 21 часот, во СВР Тетово, 34 годишнa жена од Тетово пријавила дека околу 19.30
часот на ул. „29 Ноември’’, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот 39 годишен сопруг од Тетово, кој од полициски службеници бил лишен од слобода.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.