Вчера попладне во Полициската станица Центар, В.М. (31) од Тетово пријавил дека истиот ден во 16 часот на „Плоштад Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.