СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.В.(26) и Л.Б.(30), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 26.07.2020 на ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, пријавените со метални предмети го нападнале Г.З.(37) од с.Требош, тетовско, а го оштетиле и неговото патничко возило „бмв“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.