Вчера попладне на Граничниот премин „Богородица“, при проверка на Е.Х. (30) од село Ларце, тетовско, било констатирано дека тој се наоѓа на листата со мерка „А” (апси) по наредба од Основен Суд-Тетово, а за спроведување до Казнено-поправната установа Тетово за издржување казна затвор.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.