На 16.12.2018 година во 13,00 часот на Граничниот премин “Меѓународен Аеродром Скопје“, на излез од Р.Македонија, по извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција констатирано било дека Ш.А.(30) од село Копачин Дол, тетовско евидира со мерка „апси“ по барање од Основен Суд Тетово.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР Скопје, за спровод до КПУ-Затвор Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.