Има повредени во тешката сообраќајка на обиколницата во Скопје, каде што автомобил сеат леон се преврте на просторот меѓу двата пратни правци.

Според првите информации, возачот е повреден и е испратен во градската болница, информира тетова1.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.