Маж се обидел да силува две девојки со кои бил во роднинска врска. Според тврдењето на мајката тетинот на децата сакал да изврши обљуба врз нејзините ќерки.

Во Полициската станица Гази Баба, вчера во 13:30 часот 42-годишна жена од Скопје пријавила дека Б.Н., тетин, се обидел да изврши обљуба врз нејзините две ќерки. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.