Двајца млади се тешко повредени во сообраќајката што се случи во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Брза помош.

Брзата помош веднаш интервенирала на местото на несреќата, а со болничко возило повредените биле пренесени на скопските клиники.

Претходно, портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски рече дека јавен обвинител од Кавадарци извршил увид на местото на несреќата.

Во сообраќајката учествувале џип и мотоцикл.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.