Вчера претпладне млад велосипедист прегази жена од Хрватска.

На 21.09.2022 во 11.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Св.Кирил и Методиј“ и ул.„Македонија“ во Скопје, велосипед управуван од С.А.(27) од Скопје удрил во пешакот Д.К.(69) од Република Хрватска. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Д.К. констатирани во Градската општа болница „8-ми Септември“. Извршен бил увид од екипа од СВР Скопје, соопштија од полицијата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.