Девојка е тешко повредена откако вчера на булеварот „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар патничко моторно возило „мерцедес“ управувано од А.С.(56) од тетовското село Порој, удрило во неа.

22-годишната Ф.И. од село Дебреше се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Медицинскиот центар Гостивар за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.