Тракторист се здобил со тешки телесни повреди, откако паднал од тракторот со кој управувал. Несреќата се случила во дебарското село Кривци. Според полицискиот извештај:

На 26.07.2019 во 12,00 часот од Општа болница Дебар било пријавено дека е примен Б. С. (47) од Дебар со повреди здобиени при паѓање од трактор во с. Кривци. Од страна на лекар му се констатирани тешки телесни повреди и се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.