Осумнаесетгодишниот П.С. од Делчево е тешко повреден во несреќата што се случила вчера околу 11:40 часот на булеварот „Македонија“ во Делчево. Управувајќи мопед „томос“ тој  изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата, П.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување лекарка помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Делчево.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.