Министерството за внатреш ни работи информираше дека вчера во 18:20 часот во СВР Скопје од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил примен повреден 37-годишниот И.С. од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите откако бил физички нападнат со тврд предмет од М.Т. во скопската населба Припор. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.