Работник е тешко повреден откако вчера околу 13.30 часот се повредил на работното место во фабрика за текстил на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп.

Триесет и петгодишниот Д.К. бил пренесен во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Полициски службеници од Полициската станица Прилеп излегле на местото на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.