Teшко повреден е 44-годишен пожарникар, кој со повредите се здобил на работното место. Како што информираат од МВР, станува збор за пожарникарот Б.М. од с.Тимјаник, неготинско.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите на работното место во Територијалната противпожарна единица Неготино.

Извршен бил увид.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.