Мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, соопштија денеска од СВР Куманово.

– Денеска во 15:17 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило и мотоцикл, каде што возачот на мотоциклот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во кумановската болница-соопштија од СВР Куманово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.