Скопјанецот И.Х. (35) се здобил тешки телесни повреди откако синоќа, управувајќи мотоцикл „хонда“, изгубил контрола и паднал.

Според МВР, несреќата се случила во 19 часот на улицата „Коста Новаковиќ“.

Мотоциклистот е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.