На 07.04.2023 во 16.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат винарска визба Тиквеш кон кон манастир „Св Спас“, Т.С.(40) од Кавадарци, додека извршувал земјоделски работи со трактор, тракторот се превртел.

Притоа, тој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Кавадарци. Увид бил извршен и за настанот бил известен јавен обвинител.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.