Во болницата во Кочани вчера со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(54) од Пробиштип. Тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на патот во изградба Кочани-Штип.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани и трудов инспектор. Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.