На 09.01.2020 во 19.30 часот на улица „2“ во скопската населба Илинден, патничко возило удрило во велосипедистот Е.Ш.(23) од Скопје, по што го напуштило местото на незгодата. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Е.Ш., по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.