Вчера во 12:50 часот во СВР Тетово пријавено е дека при извршување работни задачи во фабрика на улица „Мара Угринова“ во Гостивар со повреди се здобил 22-годишниот С.Н. од гостиварска Долна Бањица.

Тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување помош.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.