Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во скопското село Батинцe.

Од МВР за ТВ21 потврдуваат дека во несреќата загинал 49-годишен маж од село Батинце.

„Околу 20.00 часот е пријавено дека во с,Батинци се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ Шкода Октавија ,управувано од Н. Р.(1972) од с.Батинци и ПМВ БМВ Од незгодата Н.Р починал од добиените повреди, а возачот на БМВ е пренесен во клинички центар. Упатени полициски службеници на лице место“, велат од МВР.

Тв21 објави видео од несреќата

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.