На 20.05.2022 во 13.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Ново Село, во с.Босилово, патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки, управувано од Љ.Т.(19) од с.Секирник, струмичко, удрило во малолетен пешак од с. Босилово.

Малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.