Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во Ѓорче Петров, објави 24 Инфо.

Во несреќата која се случила на улицата Ѓорче Петров учествувале неколку возила, а возилата се пренасочуват по споредните улици.

Од МВР потврдија дека се случила сообраќајката и дека трае увид, но детели највија за утре.

Според првичните информации, има повеќе повредени лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.