Тешка сообраќајна несреќа се случила поладнево кај село Преод во близина на Свети Николе. Според фотографиите сообраќајната несреќа е помеѓу две возила, од кои едниот автомобил е превртен на кров. Засега нема информации за тоа колку лица се повредени, полицијата е на терен, врши увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.