Tешка сообраќајна несреќа се случи вечерва помеѓу две возила на магистралниот пат Охрид – Кичево во близина на селото Арбиново, општина Дебрца, пренесува News1. Eдниот автомобил е опожарен.

Во моментов патниот правец е затворен за сообраќај.

Од СВР велат дека во моментов се врши увид на местото на несреќата.

Повеќе информации вечерва.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.