Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска попладне на патот кон манастирот Пантелејмон. Возило во сива боја излетало од патот и се превртело на кров. Се уште не е познато како случила несреќата и кои се причините. Затоа дали има повредени и колку луѓе биле во автомобилот, повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.