Тешка сообраќајна несреќа се случила ноќеска на автопатот Скопје- Тетово, објави порталот 24 Инфо.

Според првичните неофицијални информации, сообраќајната несреќа се случила во близина на патарината.

Како што пренесува порталот, во несреќата има повредени, а повеќе детали од Министерството за внатрешни работи (МВР) се очекуваат во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.