Деветнаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случи попладнето во штипската населба Сењак, во близина на трговскиот центар „Елкос”.

Несреќата се случила меѓу патничко возило „венто” управувано од 71-годишен возач и мотор управуван од 19-годишното момче, негов сопатник бил и 17-годишен малолетник.

Портпаролот на Клиничка болница Штип Марина Шуманска информира дека во болницата примени се две лица, од кои едното со повреди на главата и е во шок соба. Во тек се снимања и прегледи.

Полицијата и јавен обвинител извршија увид на местото на несреќата, а кои треба утврдат како се случила незгодата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.