Тешка сообраќајка се случила вечерва во центарот на Скопје, објави „24 Инфо“.

Две возила се судриле околу 21 часот кај Ловец, пред Министерството за правда.

Фото: 24Инфо.мк

Полицијата во моментов врши увид и ги утврдува причините за несреќата.

Од МВР првично нема информации за повредени лица.

Фото: 24Инфо.мк
Фото: 24Инфо.мк

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.